Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници во Собранието Антонијо Милошоски и Рашела Мизрахи денеска ќе остварат посета на Општина Битола.

Како што информираат од партијата, Милошоски и Мизрахи ќе имаат средба со претставници на Стопанската комора и останати стопанственици од Општина Битола.

Планирани се средби и со пензионерите од оваа општина, како и со здруженија на планинарите и скијачките спортски тимови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.