Македонија најлошо се справува со Ковид19, за жал има најголема смртност и мнистерот Филипче и Др Караџовски треба да поднесат оставка од морални причина, побара Антонио Милошоски од ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.