Драг Стефан, ти си пример за тоа што може да му се случи на добро момче во лошо друштво – напиша Антонио Милошоски на Фејсбук, објавувајќи го Меморандумот за соработка потпишан меѓу Стефан Богоев, како градоначалник на општина Карпош и Бојан Јовановски како претставник на Меѓународниот сојуз Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.