Како коментар за бруталното претепување на Роми од страна на полицијата, Антонио Милошоски на социјалните мрежи објави видео од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Токму Спасовски во предизборниот период неколкупати се обраќаше на ромски јазик во обид да ја добие наклонетоста на Ромите и нивните гласови, а сега кога е на власт полициски службеници среде улица брутално претепуваат Роми.

Дилемата на Оливер и Ромите = јазикот пред изборите и/ли пендрекот по изборите!? – коментира Милошоски.

Оливер и Ромите

Дилемата на Оливер & Ромите = јазикот пред изборите и/ли пендрекот по изборите!?

Gepostet von Antonio Miloshoski am Freitag, 25. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.