Антонио Милошоски, пратеник на ВМРО ДПМНЕ и претседател на комисијата за надворешни работи во Собранието смета дека денеска не е време да се одржи седница, туку е време за протест.

Денес не е време за седница, туку за протест. За од еден неурамнотежен политичар да се заштити жртва…, напиша на својот профил на фејсбук Милошоски.

За денеска во 18 часот пред спортската сала „Борис Трајковски“ е најавен протест кој го организира најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.