Антонио Милошоски објави коментар за изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека доколку нема парно за скопјани, тогаш тој ќе наредел исклучување на греењето и во Вила Водно.

Да не знае човек дали да плаче или да се смее кога претседателот на државата дава една ваква недоветна „гаранција“, наместо да понуди решенија за енергетската и економска неизвесност во која се втурнати сите граѓани – коментира Антонио Милошоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.