Во недела, Граѓанското движење на Центарот ќе ги промовира кандидатот за градоначалник на Град Скопје и носителот на советничката листа за Скопје, напиша претседателот на ЛДП, Горан Милевски на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.