Знаете што ми е криво? Што немам можност да го распуштам буквално цело судство, да поапсам сé живо од политичари и јово наново цела држава, од почеток. Со вас само така треба расчистување, сите на оној островот со змии во Преспа, племето ваше предавничко-хохштаплерско-мафијашко. Ова веќе стана тешка калакурница. Не личиме на ништо, ова на својот фејсбук профил го напиша Роберт Милески, потенцирајки дека ова што и се случи на државата е вистинско предаство.

Аха, значи јас погрешно сум разбрал, не биле 2 евра во игра, туку 3, едно за опшината, едно за црквата и едно за в’цето. Ех бе муртински хохштаплеру криминален. Па уште му објаснува како други си платиле, едни за кланица, други за краварник! И сé уште има будали што ти веруваат. Додуша поголемиот број се директна клиентела, но сепак..

Па уште вели „ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“. Е тоа е тоа предавство!

Знаете што ми е криво? Што немам можност да го распуштам буквално цело судство, да поапсам сé живо од политичари и јово наново цела држава, од почеток. Со вас само така треба расчистување, сите на оној островот со змии во Преспа, племето ваше предавничко-хохштаплерско-мафијашко. Ова веќе стана тешка калакурница. Не личиме на ништо, стои во статусот на Милески.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.