Кога велам јас не чини мавање со цигли по глава, не верувате, коментира активистот Роберт Милески, коментирајќи го статусот на Стојанче Ангелов, кој напиша дека „благодарение на мудрата политика на оваа влада“, авионите кои вчера прелетуваа над Македонија како добредојде во НАТО „нема да нè нападнат, туку вежбаат за наша одбрана“.

Просто не можам да верувам во што се претвори овој тажен лик во мракот наречен Северџистан.

И тако шетајучи по свет да заради новац, упикао се у Заев шупак јер га је овај сместио у дирекције за летове да узима фину пару и да мрси муда по цели дан.

Инаку не ми е јасно како Амери вежбаат наша одбрана прелетувајќи со Б-1 бомбардери над нас. Ама таа логика ја препишувам на ударот од ќерамида, порача Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.