Венецијанската комисија само го повтори она што го предупредувавме пред една година кога сдс насилнички, противуставно и вон секаква уставна процедура го туркаше законот за јазици. За мене ништо нов – напиша на Фејсбук, Роберт Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.