Не ми е јасно по која функција муртинскиот лажов беше на прием кај вселенскиот патријарх заедно со премиерот на државата. Тој нема никаква државна функција да учествува на таква средба, оти е обичен граѓанин како и секој друг. Добро, не баш обичен, тој е необичен лажов и хохштаплер, но тоа не е тема, пишува на фејсбук Роберт Милески.

Милески јавно прашува со чии пари патувал, дали тоа биле негови лични или пак државни.

Би требало да се испита со чии пари патувал, дали од сдс, негови лични или државни. Ако се користени државни средства, авиони, тогаш тоа е кривично дело.

п.с.. Ме интересира дали договориле поткуп за патријархот и дали е сумата сè уште 150 илјади евра, пишува Милевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.