Падна најголемиот предавник во македонската историја, порача Роберт Милески и како што најави, со пијалок ја прослави оставката на Зоран Заев од функцијата премиер.

Падна муртинскиот лажов! Се надевам дека што побрзо ќе го дочека она го заслужи. А јас, по тој повод, како што ветив, си останувам на зборот. Уживајте и вие во овој прекрасен ден!, порача Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.