Муртинскиов лажов во редок изблик на вистина. Гледајте, ова не се случува често од него да чуете вистина и признание. Лажовов на некаква средба со претставници од Азербејџан од што толку му сече црпката признава дека договорот од Преспа е фактичка капитулација. Убаво си кажува лажовов, ваков договор се потпишува само после војна, а знаете самите што се потпишува после војна- пишува Роберт Милески на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.