Решете се од овој лажов и неколку околу него, инаку вие ќе бидете решени за век и веков. Ова денеска им го порача Роберт Милески на членовите на СДСМ, додавајќи дека Заев ова го прави зошто знае дека никој од запад нема да го спасува.

Заев: Не поднесувам оставка.

 

Милески: Прпа, а? Хехехе, што ти прави страв од затвор.

 

п.с.. Само кратко до членовите на сдс. Решете се од овој лажов и неколку околу него инаку вие ќе бидете решени за век и веков. Ако ретерира од избори, цел период после 3 јануари ќе биде свртен против него, а ако му се соберат заедно сите партии можат да му формираат влада и на таков начин и потоа да го распуштат Собранието. Овој тоа го прави затоа што знае дека никој од запад нема да го спасува. Море лажов, не верував дека ќе оди дотаму. Искрено мислев дека има обезбедено бегство во некоја држава и сигурен азил, пишува Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.