Поранешниот поддржувач на Шарената револуција, а сега силен критичар на политиките на премиерот Зоран Заев, Роберт Милески, веерва на Фесбук објави дека во едно се сложува со премиерто Зоран Заев, а тоа е дека граѓаните ќе донесат мудра одлука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.