Не сме биле ниту ние сите на страна на партизаните, имало и соработници на фашистите, рече вчера премиерот Зоран Заев и повторно предизвика остри реакции од јавноста.

Па и денес е исто. Еве ти и другар ти сте велепредавници и одроди. Да бевме под фашистичка окупација, веројатно ВИЕ ќе бевте соработниците, му порача аналитичарот Роберт Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.