Миле Петков од ВМРО-ДПМНЕ вчера го победи својот противкандидат и стана градоначалник на Виница.

Тој освои 54,74% од гласовите, а Ивица Димитров од СДСМ 39,56%.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.