По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше обвинителката Ивана Трајчева.

Вие мене ме излажавте госпоѓо судија. Ова е заевистички суд, обвини Јовановски.

На тоа, судијката му зе закани дека ќе му биде одземено правото на збор како на неговиот син.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.