Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната собраниска седница од говорницата им се обрати на пратениците од опозицијата со зборовите Дај престанете еднаш веќе со таа афера. „Рекет“ па „Рекет“!

За оваа негова реакција, поранешниот прв човек на СОРОС во Македонија, Владимир Милчин пишува на својот ФБ профил:

Вознемирен пратеник, засегнат, коментира Милчин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.