По објавените снимки во кои се открива вистинското лице на Зоран Заев и неговиот криминал, Владимир Милчин со своја реакција на соцојалните мрежи. Милчин му порачува на Заев дека е тесна кожата криминална и дека по избори таа ќе биде уште постесна, а тој пред народот ќе одговара за целиот свој криминал..Објавени се фотографии со Бојан Јовановски, доказ кој тесно го поврзува Заев со случајот „Рекет“, македонскиот народ не е наивен како што му се чини на политичарот од Муртино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.