Претседателот Стево Пендаровски е во официјална посета на Хрватска, каде меѓу останатите активности, вчера имаше и заедничка прес-конференција со хрватскиот претседател Зоран Милановиќ.

Она што ѝ падна в очи на јавноста е дека додека хрватскиот претседател постојано го користи името Македонија, македонскиот упорно повторува и вметнува „Cеверна“ и таму каде што нема потреба:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.