Зекирија Ибраими се пријавил процедурално и својата можност ја искористил и самоволно ја отпеал албанската химна и на тоа бил испровоциран од пеењето на македонската химна од страна на пратеникот Крсто Мукоски, објасни по денешното рочиште адвокатот Еленко Миланов.

На пратеникот Зекирија Ибраими никој не можел да му го одземе своето право за процедурално ниту пак можел некој со тогашната опрема и техника на Собранието да го исклучи или да го спречи. Укажувањето и опомената било единственото што можел Вељаноски да го направи-рече адвокатот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.