Полицијата не го нашла дома во станот на Водно поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков.

Како што дознава Фокус од извори во МВР, полицијата го бара и во хотелот Мериот, во косопственост на компанија на неговиот син.

Неофицијално, Министерството за внатрешни работи размислува да распише потерница.

Досега од МВР не соопштуваат ништо официјално.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.