И Тони Михајловски реагираше на изјавата на претседателот на Собранието Талат Џафери, кој во врска со иницијативата за закон за пратенички привилегии рече дека не може некој да биде пратеник 4 години, а потоа да брка по контејнери.

Но, затоа пак најнормално е некој што носел злато, сребро или бронза од светски натпревари, после некое време да копа по контејнери.

Чудно време. Тероризмот се наградува и спонзорира, а патриотизмот е причина да бидеш осуден и ставен во затвор, Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.