Во вториот круг во Куманово нема да гласам. Немам за кого. Калкулациите и трговијата им ги оставам на политичките проститутки.
Бојкот на политичката проституција и трговија со гласови на граѓаните, напиша на Фејсбук, актерот Тони Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.