Актерот Тони Михајловски го честита Денот на независноста – 8 Септември.

Вечна да си, Македонијо.

Вечен да е родот твој.

Вечен да е јазикот твој.

Вечна да е песната за тебе, Татковино.

За многу години Македонци!, напиша тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.