Актерот Тони Михајловски, кој инаку е дел од ВМРО-ДПМНЕ повика на масовен протест против продавањето на македонската историја од страна на премиерот Зоран Заев.

Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека знаеме што сме и кои сме. Македонци.
Со маски, со дистанца од 2м од човек до човек, и да останеме таму до конечниот пад на оваа хунта која владее преку болка и велепредавство.
Стани народе и ослободи ја бурата! – напиша Михајловски.

Во секој град, во секое село, на секоја улица, гумно, плоштад треба да излезе народ, и старо и младо и да покажеме дека…

Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, 29 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.