Актерот Тони Михајловски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека ја разбрал пораката од народот дека им дал жолт картон нему и на СДСМ.

Политичкиот адаптоид, камелеон, трчи-лажи, кажи-заборави-негирај, железниот опинок, сега стана и далтонист. Црвениот картон го гледа како жолт. Исто како кога го лажеш џандарот: Жолто беше жими мајка – коментира Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.