Главен, и единствен виновник за оваа експанзија на епидемијата е СДС и нивниот “хуманитарен” поткуп со поминат рок. Одеа по градови и делеа вирус. Што делеа, тоа и си добија. Нема поголемо зло сдс, нејзините водачи и секако слепите следбеници.
Венко не го слушам нешто. Кај е? Има ли глас од тој чудотворец? Или сега ќе се промовира #тоаетоајбг #снајдетесесами и слични идиотски големи мисли од малиот мозок,релативизирајќи се што пред тоа се кажало. Кажувам, заборавам, негирам – напиша на Фејсбук, Тони Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.