Актерот Тони Михајловски преку Фејсбук статус му упати порака на Зоран Заев, потенцирајки дека во аптеките во Македонија нема лекови за епилесија, истакнувајки му дека прво тоа треба да го среди, а за уље како што пишува Михајловски ќе се снајдеме. Актерот му порачува на Заев дека децата, а и возрасните лица со епилепсија се сосема нормални. И дека тој би ги дал милионите за таквата нормалност, но и тоа би му било бадијала, пишува во својот фејсбук статус Тони Михајловски.

Премиеру, коњу еден. Нема лек за епилепсија во апотеките. Депакине( освен косовското кое не е баш)нема во Македонија. Нема диазепам чепчиња,нема стесолит, нема фризиум, нема епи статус. Ни во твојата ебана северна нема. Дај прво среди го тоа, а за уље ќе се снајдеме. Инаку децата, а ќе се изненадиш има и возрасни лица со епилепсија диаболо една, се сосема нормални. Ти би ги дал милионите за таквата нормалност, но и тоа би ти било бадијала.
п.с. Све си мислам дека нема да те земат “родителите” на одмор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.