Новинарот Горан Михајловски, во свој стил, го коментира последното интервју на Зоран Заев за БГНЕС, во кое македонксиот премиер вели дека Бугарија не била фашистички окупатор на Македонија, туку администрација, која после помогнала во ослободувањето.

Да побрзам кај мајка ми, да ѝ го расипам телевизорот да не се шлогира, оти среќа уште ја држи умот па памти како тепала бугарска администрација во Битола, вели Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.