Штом ме питаш абре аго право ќе ти кажам. Право ќе ти кажам аго без да те излажам”. Ова му го порача актерот Тони Михајловски на премиерот Зоран Заев кој побара обвинителката Вилма Рускоска да каже дали записникот е автентичен.

Во меѓувреме обинителката Рускоска ја потврди веродостојноста на записникот. Таа објаснила дека записникот кој е објавен е точен и тоа е приjaвата која што ја поднесува Орце Камчев на 2 мај оваа година во Обвинитeлството. Како што вели Вилма Рускоска, овој зaписник е даден на 15.07.2019 година заедно со предлогот за притвop за Бојан Јовановски и Зоран Кичеец во Kpивичниот cyд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.