Не знам за вашата земја, а и баш ме заболе, ама мојата, нашата #МАКЕДОНИЈА оди на Европско. Како изгледа поддршка од НАТО на фудбалско првенство? Има тенк кај нас на голот, знаме на НАТО на гол линијата и на корнерите, снајперска поддршка од трибините и спремен носач на авиони во случај противничкиот тим да не нападне? Ако се разбира некој у натофудбал нека каже.

Не знам за вашата земја, а и баш ме заболе, ама мојата, нашата #МАКЕДОНИЈА оди на Европско. Како изгледа поддршка од…

Posted by Toni Sanac Mihajlovski on Sunday, 15 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.