Шокантно видео покажува десетици мигранти како слободно се движат кај местото „Двата пата“ во Струмица.

Од порталот „Струмица денес“ велат дека видеото е испратено до струмичката полиција и веднаш е испратена екипа на истото место.

Претходно вечерва комбе со мигранти се преврти близу градот, на патот кон Вландово, а тешка несреќа се случи и вчера.

Исто така вчера повеќе од 200 мигранти беа пронајдени во камион кај Гевгелија.

Во меѓувреме, техничкиот премиер Оливер Спасовски тера кампања после 16 часот, а дотогаш, пак, „врши увид“ на тоа што „сработила“ неговата влада од СДСМ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.