Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на тоа што во Собранието се носат позитивни пратеници. Според него, ова сега што се случува во Собранието е тероризам а не случувањата од „27 април“.

Крајот брзо ќе им се случи, а ќе има и кривични пријави и одговорност за кршењето на протоколите, законите и Уставот!-предупредува Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.