Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење за трагедијата со која се соочи Турција со катастрофалниот земјотрес.

Како жител на Скопје – град кој ја почувствувал жестината на разорниот земјотрес и чии темели се основани на солидарност и хуманост, верувам дека и Измир и погодените региони брзо ќе се вратат во нормалните текови и ќе дојде до израз меѓусебната помош, разбирање и хуманост.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.