Пошто Зоки веќе има ветено глупости и ги има потврдено бугарските позиции во повеќе наврати, само се чека кога ќе стави потпис на истото, пишува на Фејсбук Ивор Мицковски.

Турнејата во Брисел на Зоки даде резултати.
Сега сме исто блокирани ама пак во екипа со Албанија.
Тоа се тие успеси на нашата пасив-агресив дипломатија, битна е формата и Зоки да личи дека нешто прави, тоа што како држава се дотепуваме не е воопшто битно.
Никој не прави притисок врз Бугарија, нивниот став е непроменет, нема шанси за решение кое ќе наликува на компромис.
Пошто Зоки веќе има ветено глупости и ги има потврдено бугарските позиции во повеќе наврати, само се чека кога ќе стави потпис на истото.
Затоа Зоки е пресмешен кога ќе реши да се чатали врз ЕУ и да изиграва Груевски на стероиди.
Продужи селанче, имаш уште ниви за орање и овци за стрижење, пишува Мицковски.

Турнејата во Брисел на Зоки даде резултати.
Сега сме исто блокирани ама пак во екипа со Албанија.
Тоа се тие успеси на…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 12 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.