Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски на Фејсбук коментира околу новиот избор за позицијата Народен првобранител.

Зоки шампионот, човекот кој ќе го испраќаше Али и ДУИ во историја, кои ќе одговараа за криминалите со режимот, откако во неговата Влада добија историски најмногу министерства и позиции во однос на добиени гласови, сега ќе си добијат и Народен правобранител.
Честитки за демократските придобивки, за напредокот на секое поле, за ова носење на Европа дома.
Режимот денес сте вие, пишува Мицковски.

Зоки шампионот, човекот кој ќе го испраќаше Али и ДУИ во историја, кои ќе одговараа за криминалите со режимот, откако во…

Posted by Ivor Mickovski on Monday, 11 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.