Зоки сака да каже дека ако Шилеже изгуби у Скопје го јадевме Путерот, коментира активистот Ивор Мицковски, алудирајќи на вицепремиерот за корупција и десна рака во партијата на Зоран Заев, Љупчо Николовски.

Вчера Заев порача дека ако кандидатот за градоначалник на Град Скопје на СДСМ, Петре Шилегов го изгуби градоначалничкото место, тој ќе се повлече од премиерската функција, но владата уште ќе остане во рацете на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.