Зоки допрва ќе види што е изгорена земја околу него, луѓето бегаат веќе и сами, настрана колку успеа да ги избрка или оддалечи со лоши политики и себични тесни интереси на неговата партиска клика, коментира на Фејсбук политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

За некој што лажеше дека два пати добивме датум за ЕУ, дека не чека бесплатно здравство и што не друго, сега кога знае дека европскиот наратив се помалку лепи и кога Бугарите се непопусливи, почнува да збори дека не ни требало ЕУ без национален идентитет.
Ало Грујо, ти ли си?!
Зоки допрва ќе види што е изгорена земја околу него, луѓето бегаат веќе и сами, настрана колку успеа да ги избрка или оддалечи со лоши политики и себични тесни интереси на неговата партиска клика.
Опозицијата е ужасна и понатаму, ама не е добро ни за земјата да одгајаме второ, дотолку повеќе, неспособно и лажливо Наполеонче.
Тешко дека до локалните нешто ќе се смени во очајната економска, политичка и здравствена состојба, ќе мора премиерот многу пари да фрла за да оддржи нешто од оние околу себе, како што сака со медиумите и рекламите да прави, ама тешко дека и тоа ќе помогне.
Да, политичката сцена ќе се размрдува и тоа највеќе заради мртвилото и неспособноста на Заев.
Имаа оваа земја вистинска и политичка и интелектуална опозиција, сега има и шанса конечно да се структурира, пишува Мицковски.

За некој што лажеше дека два пати добивме датум за ЕУ, дека не чека бесплатно здравство и што не друго, сега кога знае…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 5 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.