16 саати работел за народот и државата, за нас – иронично коментира аналитичарот Ивор Мицковски.

Знаете кој вака се правда, кој вака се лигави?!

 

Само егоманијаци ко „Љуби Корупција“ и „Путер има на главата“, па се вади на колку работел за нас.

 

Истата тактика на Грујо, истиот манјдсет, да не речам, светоглед.

 

Ама не му е доволно тоа, потоа се вади на жена му, демек она била по работа во Дубаи, па морал и он да отиде.

 

Конечно, се правда дека имал право на одмор.

 

Леле, замислете, стварно имал право.

 

Немаш право глупердо кога секој ден ни ги отекуваш мудата за борба против корупција додека криминалците сте вие, а корупција и криминал цветаат. Оди види Мавровка која ја рушевте уште малку ќе отвори.

 

Немаш право зошто здравствените работници година дена немале право на одмор или слободен ден, па нема да имаш ни ти.

 

Немаш право зошто една вакцина не обезбедивте, дури и пробавте криминално, за да лапате провизија, така да земете.

 

Имаш право само да си лигав и лажен и тоа сите го знаеме – коментира Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.