Новинарот Ивор Мицковски смета дека премиерот Зоран Заев сака да се претстави како жртва во аферата „Рекет“ и затоа прави сè да се спаси.

Заев: Одговорност во „Рекет“ мора да има и за сите оние кои прават сè за да се спасат и притоа се претставуваат како жртви.
Меѓу тие си и ти очигледно, пишува Мицковски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.