Заев не е далеку од вистината, само ги погрешил страните, коментира на Фејсбук активистот Ивор Мицковски, откако Заев пред почетокот на локалните избори рече дека СДСМ во првиот круг ќе победи со 22-6. Но, по првиот круг ВМРО ДПМНЕ води со 21-9.

Заев: Слушајте ме внимателно, добро сум информиран – СДСМ во првиот круг ќе победи со 22:6.
Слушајте, не е далеку од вистината, само ги погрешил страните, пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.