Заев гледам разбрал и се соочил, не Македонија, туку Груевски крадел историја – напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Тој иронично констатира дека ова е одлично, упростено, есенцијално!

Тоа и баравме да го конкретизираш. Не разбирам зошто само требаше да го потикнеме на оваа нужна прецизација, ама сум презадоволен како ја имаат срочено – додава Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.