Заев: Од медиумите прочитав дека Рашковски има дозвола да оди на лекар.

Заев: Кичеец бил на лекување, не знам зошто се упатил кон Скопје.

Мајстор за правење будала од себе…, пишува на Фејсбук, Ивор Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.