Во соопштението на Катица Јанева објавено преку сајтот на СЈО, специјалната обвинителка вели дека ќе бидат презентирани десетина истраги подготвени за брзо процесирање, од страна на СЈО, по што многу нешта ќе бидат појасни за јавноста.

Во тие истраги се осомничени и се надевам дека ќе бидат обвинети многу поранешни и сегашни функционери во власта и значајни личности во партиите, вели Јанева.

Поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицкоски ова е отворена и јавна закана до властите и опозицијата.

Дали фрапираната штотуку отворено и јавно им се закани на властите и опозицијата?!
Ууу оваа била поитра од што ја мислевме. Сите итромани во државава, пишува Мицковски на „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.