Ивор Мицковски, политичкиот аналитичар на фејсбук ја коментира изјавата на министерот за здравство Венко Филипче во која тој вели фрижидерите за вакцини против ковид-19 се инсталирани и во нив може да се складира огромна количина на вакцини.

Филипче: фрижидерите се инсталирани и може да се складира огромна количина на вакцини.
Политика на празен фрижидер се вика ова, пишува Мицковски.

Филипче: фрижидерите се инсталирани и може да се складира огромна количина на вакцини.
Политика на празен фрижидер се вика ова.

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 21 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.