Аналитичарот Ивор Мицковски објави ироничен коментар за изјавата на Мила Царовска дека треба да се казнува доколку некој родител на своето дете му набави печатен учебник.

Пссст дечки, да не сте за некој печатен учебник – пишува Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.