Во менталниот склоп на Заев, етиката е мошне еластична материја, коментира активистот Ивор Мицковски, по новостите дека досегашниот кадар на ДУИ ќе раководи со Државни патишта.

Заев ќе го поддржи разрешувањето на Лидија Димова од етички причини.
Од подеднакво етички причини ќе го постави Ејуп Рустеми од ДУИ, човекот и партијата кои ја уништија Македонски пошти, за директор на државни патишта.
Во менталниот склоп на Заев, етиката е мошне еластична материја, порача Мицковски.

Заев ќе го поддржи разрешувањето на Лидија Димова од етички причини. Од подеднакво етички причини ќе го постави Ејуп…

Gepostet von Ivor Mickovski am Dienstag, 20. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.