Новинарот Ивор Мицкоски преку Фејсбук упати жестоки критики кон СДСМ дека ја упропастил идејата за правна држава.

Абе луѓе што сте смешни. Зборите за министри, за потпретседатели некои. Абе во време на оваа влада се уништи институција на надеж, се закопа, се упропасти идејата за правна држава.Вие причате и се чудите на ситни глупости и дефокуси. Криминал се случил и се случува, надеж се уби, СЈО се закопа, правда нема, живот без мир дојде, зарем уште имате некакви очекувања?! Нели гледате дека се е импровизација, клиентелизам, апологетство и квазиелитизам, напиша Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.